Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

Како да ги изберете правилните патики според структурата на вашето тело?

Како да ги изберете правилните патики според структурата на вашето тело?

Патиките во последно време се носат сѐ повеќе – од неизбежни спортски комбинации, лежерен деловен стил, со женствени здолништа или како дел од урбан стајлинг, но изберете ги внимателно.

Стилистката Сузи Хаслер ги откри најдобрите патики што одговараат на сечија градба на телото, објаснувајќи дека вистинските обувки можат да помогнат да се создаде илузија за посакувана, избалансирана форма на тело.

Тесни и лесни модели

Овој тип патики е најсоодветен за жени чија витка фигура изгледа „правоаголно“, на пример Кејт Мидлтон, Ферен Котон, Џенифер Анистон.

Овие вклучуваат жени со т.н. атлетска градба на тело, без истакнати облини.

Исто така, Сузи вели дека добро ќе се вклопи кај жени со градба на тело „јагода“- се карактеризира со широк граден кош и широки раменици, кои се поголеми во споредба со тенката половина и колковите. Нивниот најголем адут се нозете, кои дополнително ќе ги нагласат со вакви чевли, а како пример ги наведува Синди Крафорд и Салма Хајек.

Гломазни патики

Без разлика дали се обемни или само со гломазен ѓон, Сузи вели дека овој тип обувки најдобро одговара на оние со градба на песочен часовник, јаболко и круша.

Ова значи дека обемните патики создаваат добра рамнотежа со изразени облини, односно колковите и задникот.

Во обемни чевли нозете ќе изгледаат потенки и целата фигура ќе биде порамномерна, а Сузи го наведува примерот на Џенифер Лопез и Бијонсе.

Исто така, вакви патики ќе го одвлечат вниманието од стомакот, како што потенцира стилистката.

Наш предлог: Walkmaxx Fit Canvas Патики

Совршениот пар патики за вашата дневна прошетка, за на работа, прошетка со кучето или на шопинг – удобните Walkmaxx Fit Canvas Патики. Заоблениот ѓон на Walkmaxx ги активира мускулите додека флексибилната и удобна влошка се грижи за вашите стапала.

Сподели ја објавата