Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

Author - boxmedia

Уживање за целото семејство: Свет на релаксација, стил и удобност!

Во време на секојдневни стресови и напнатост, секому му треба малку релаксација и одмор. Natuzzi сонува за уште покомфорен свет, подобро речено, тоа е нивната пасија кон тоа Вие да се чувствувате подобро.Фотељите Re-Vive се дизајнирани да ги следат движењата на Вашето тело, да го поддржат додека се релаксира и ослободува од напнатоста преку напредната ергономска технологија.Механизмот е составен од преку 200 индивидуални компоненти кои овозможуваат непрекинато флуидно движење кон сите природни позиции на човековото тело.Re-Vive е фотеља која што со својата  удобност  не...


Совети да изберете совршен подарок за вашиот елегантно пополнет маж

Секој маж може да стори неколку работи за да ги минимизира ефектите од својата прекумерна килажа, тврдат модните познавачи.Постојат неколку трикови помеѓу кои се носењето облека во вертикални линии или пак комбинирање слични бои.Колку помалку, толку подобро. Ова значи да не ги полните џебовите на пантолоните, јакната или кошулата со разни предмети, мобилни, кутии од цигари и слично, бидејќи секој од нив, допринесува визуелно да го зголемите обемот.Вертикални линии. Нежните и тенки вертикални линии на облеката ќе ви создадат вештачка виткост...


KVIN Jewelry & Watches ги задоволуваат вкусовите на сите вљубеници во накитот!

За кое парче и да се одлучите од асортиманот на KVIN Jewelry & Watches бидете сигурни дека луѓето околу вас ќе го забележат тоа  и ќе ве запаметат.Произведувајќи прекрасен златен и сребрен накит цели 30 години, уште од далечната 1992 година од вештите раце на еден занаетчија, денес KVIN Jewelry & Watches претставува синоним за накит кој го носеле и ќе го носат генерации. Секое парче накит е внимателно изработено и опфаќа најразлични стилови на вљубениците во накитот, од класична елеганција до модерна...


Подарок за здрав и блескав тен на лицето: гел за миење лице Effaclar и крем против несовршености на кожата Effaclar Duo (+).

Специјално создаден да се грижи за проблематичната кожа, склона на акни и несовршености, Effaclar Duo+ ги таргетира упорните воспалителни процеси и ги прочистува затнатите пори, кои видливо се намалуваат. Специјално создаден да се грижи за проблематичната кожа, склона кон акни и несовршености, притоа таргетирајќи ги упорните воспалителни процеси преку прочистување на затнатите пори и правејќи ги видливо помали.Нанесете на целото лице или тенок слој директно на воспалената област.Повторете 1-3 пати дневно за оптимална ефикасност.Гелот Еffaclar, пак, е наменет за нежно, но длабинско прочистување на мрсната...


Нови модели на Hisense инвертер клима-уреди

Имајќи ги предвид потребите на своите сегашни и идни потрошувачи, Hisense неодамна претстави два потполно нови модели на климатизери –  Energy SE Hi-Nano и Fresh Master Hi-Nano.  Двата модели се целосно приспособени на вашиот простор, потреби, проблеми и пред сè на вашиот паричник. Сепак, разумните цени што успешно ги постигнаа на пазарот во никој случај не го намалуваат нивниот целокупен квалитет. Овие климатизери се дизајнирани да ви овозможат најдобро можно корисничко искуство што ќе ги надмине вашите очекувања, дури и кога вложувате значително помала...


Облечете го својот дом во ново „руво”

Обработката на подните, ѕидните и таванските површини со декоративен ефект со изглед на цемент е сè побарана меѓу архитектите.Може да се „облечат" подовите, ѕидовите, таванот, како и мебелот во екстериерот и во ентериерот.Завршната обработка, со изглед на цемент, е отпорна на надворешните временски влијанија, па се користи и во екстериерот за обложување пултови, шанкови, столови и за подови на терасите и на балконите.Исто така е погодна за патеките во дворовите и за подните површини на базените. Во внатрешните простории...


Веднаш исфрлете ги овие 5 работи од домот!

Според фенг шуи, одредени предмети можат да повикаат беда и несреќа. Чувањето на овие предмети во домот може негативно да се одрази на протокот на енергијата во домот, внесувајќи немир и караници во животот.Ако сакате да привлечете среќа, благосостојба и радост, веднаш исфрлете ги овие предмети од дома...1. Огледало спроти креветотПостои верување според кое, огледалото спроти креветот за спиење привлекува неповолни влијанија кои ќе се одразат на врската или бракот. Огледалата не се забранети, но најдобро е да одберете...


Најнова генерација фрижидери кои не им го менуваат автентичниот мирис на намирниците

Фрижидерите Samsung RF65A967ESR / EO се одликуваат со Cool Select zone + и обезбедуваат супериорна флексибилност во складирањето на храна за сè да остане свежо. Тројниот систем за ладење и технологијата која овозможува флексибилна температура ја одржува храната свежа подолг временски период. Вашето омилено овошје или зеленчук ќе останат свежи и по неколку дена. Овој иновативен Samsung уред нуди феноменално решение, со Power Cool и Power Freeze опција и само еден клик имате дополнителен простор за замрзнување. Ова го прави овој уред омилен избор оние на кои за одредени настани родендени,...


Совети за правилно работење на компјутер

Со развојот на технологијата во последниве години, употребата на компјутери станува сè поосновна навика на нашите животи. Затоа, мора да бидеме внимателни и да примениме одредени тактики со цел да избегнеме сериозни ефекти што ќе создадат проблеми во нашето тело. Правилно држење на релотоЛолената треба да бидат свиткани на 90 степени, нозете на подот, а грбот да биде совршено исправен. Правилно поставување на компјутеротБи било добро да бидете на растојание од компјутерот и екранот колку што е должината на вашата рака. Ниво...


Најдобар паметен мобилен телефон – Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G е паметниот телефон што победи во категоријата „најдобар паметен телефон" на Global Mobile Awards (GLOMO Awards), одржани во текот на Mobile World Congress 2021 (MWC 2021). Годишните GLOMO-награди претставуваат признание за вредностите на хардверот, софтверот и на услугите, кои ширум светот поттикнуваат на иновативност во индустријата на мобилни уреди. Паметниот телефон кој, покрај професионална камера и премиум-карактеристики, има и интелигентен екран, е вистинскиот избор за корисниците што сакаат да прават убави и детални фотографии. Тој е воедно првиот уред од серијата...