Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

Author - boxmedia

Дочекајте ја зимата подготвени и со силен имунитет: Есенска промоција на Jamieson

Засилете го вашиот имунитет со Jamieson Vitamins –  канадски бренд за витамини со 100-годишна традиција и доверба кај купувачите ширум светот. Не е тајна дека Jamieson ја сметаат за најдоверлива компанија за витамини, минерали и додатоци во индустријата.Една од главните причини за таа пофалба е фокусот на чисти и квалитетни состојки и затоа го има 360 Pure Promise клиентите и потрошувачите. За дополнително да ја зајакне оваа посветеност на квалитетот и чистотата, Jamieson е сертифициранa за TRU-ID!Оваа есен, во аптеките на Еурофарм ви нудиме промоција на Jamieson производите за целото семејство.Дочекајте ја зимата...


Секоја супа на „Подравка“ е создадена и произведена од срце

Повеќе од 60 години, „Подравка“ им нуди на своите потрошувачи највкусни супи, и само најквалитетните и внимателно избрани состојки станаа дел од широката палета на супи на „Подравка“.Тајната е што секоја супа на „Подравка“ е создадена и произведена со срце, дел е од животот на своите потрошувачи и ја ужива нивната доверба. Вкусот на вистинска домашна супа, семејните собири околу трпезата, топлата и блиска атмосфера и денеска се синоними за супите на „Подравка“.Со над 80 вкусови на супи кои се продаваат...


Како може да се ублажи сколиоза?

На нашите прашања одговараше Александар Димитровски, физиотерапевт во центарот за физиотерапија „Кинезика“.Зошто доаѓа до појава на сколиоза?Причината за појава на сколиоза е пред сè од генетски карактер, детето со сколиоза во најголем број од случаите има идентична форма на ‘рбетот како едниот од родителите, но понекогаш сколиозата може да се појави и подоцна, во текот на растот на детето, како последица на некое заболување на ‘рбетниот столб или друга патологија во таа област. Секако, новото време, технолошкиот развој, намалената физичка...


Сè на едно место за здравјето на вашата кожа во Центарот за естетска дерматологија при клиничката болница „Жан Митрев

Центарот за естетска дерматологија при клиничката болницa Жан Митрев е сеопфатен медицински и козметичко-дерматолошки оддел кој нуди целосен спектар на медицинска и хируршка нега, како и естетско подобрување.Квалитетот и професионалниот пристап се нивниот приоритетОвде секој третман е персонализиран и по мерка на  пациентите, а приватноста загарантирана. Ги применуваат светските трендови во пракса и користат докажани брендови на препарати.  Нивна главна цел е задржување на природниот изглед при разубавувањето, но исто така и промовирање на здрав живот и подобрување на севкупната...


ПРОПОЛИС – природен антисептик и одлична заштита од коронавирусот

Прополисот традиционално се користел преку 5.000 години. Историските записи покажуваат дека прополисот бил ценет производ во исхраната и медицината на старите народи и го сметале за дар од бога.Propomint спрејот за возрасни содржи екстракт од прополис. Прополис е производ на пчелите со кој ја обложуваат внатрешноста на кошницата за да го заштитат и сочуваат здравјето на пчелите.Како спреј е едноставен за употреба, со помош на распрскувачот, може директно да се нанесе во устата и  на грлото. Поради содржината на ментол, Propomint...


Xerjoff – Спој на екстраваганција и слобода во шишенце!

Колекциите Shooting Stars, 17/17 Stone Label, Oud Stars, Join The Club, 1861, „V“, Coffe Break го отсликуваат спојот на луксузот и богатото, совемениот начин на живот.Брендот го карактеризираат долготрајни мириси кои освојуваат на секој чекор, креирани од најквалитетните компоненти. Спојот на екстраваганција и слобода во шишенце кои секогаш ќе сакате да ги задржите како драг спомен во вашиот дом.Тешко е да се одбере еден фаворит помеѓу сите овие прекрасни мирисни композиции. Поради тоа, ви претставуваме неколку од нив.La Capitale е посветен на...


НОВА dm дрогерија во EAST GATE MALL во Скопје!

На 11 ноември, dm ја продолжи својата експанзија на домашниот пазар со отворање на дрогерија во East Gate Mall, вкупно 21. на македонскиот пазар.Дрогериите на dm со својот асортиман на повеќе од 14.500 производи за нега и убавина, производи за нега на мажи и бебиња, природна козметика, органска храна и додатоци во исхрана, како производи за хигиена во домот и нега на алишта сѐ вистинскиот избор за пазарување сѐ на едно место. Добро познатите dm марки – Balea, alverde, dmBio, babylove, Denkmit и сите други, гарантираат идентичен квалитет...


За длабока хидратација на кожата – Vichy Mineral 89

Oсвен длабинска хидратација, дневниот засилувач Vichy Mineral 89 ќе ѝ овозможи на кожата и интензивно зајакнување на нејзината бариерна функција, бидејќи таа е клучен параметар за нејзината отпорност.Докажано ја зајакнува бариерната функција на кожата: ја зајакнува атхезијата на корнеоцитите и формира заштитна мрежа (матрица) на кожата. По четири недели, изразени се: пополнетост на кожата, измазнетост на кожата и посјаен, здрав изглед на тенот.Сите овие докажани ефекти се драгоцени за нашата кожа, забележуваме обнова, мекост и, генерално, поздрава и поисполнета кожа.Хијалуронската киселина...


Негувајте ја вашата кожа и во текот на ладните есенски денови со Merz Special

За да биде доволно нахранета кожата пред да излезете од  удобноста на вашиот дом во ладните есенски утра, тука се крем-мусевите за лице од  Merz Spezial.Тоа не се само обични крем-мусеви за лице, бидејќи благодарение на својата пенаста структура, активните супстанции влегуваат подлабоко во кожата и со тоа ја хранат и даваат подобри резултати во однос на другите кремови.Креаторите на оваа посебна формула создаваат активни состојки, кои навлегуваат, се впиваат и ја регенерираат кожата.Иновативна формулација на крем-мусевите за лице...


Како да ги изберете правилните патики според структурата на вашето тело?

Стилистката Сузи Хаслер ги откри најдобрите патики што одговараат на сечија градба на телото, објаснувајќи дека вистинските обувки можат да помогнат да се создаде илузија за посакувана, избалансирана форма на тело. Тесни и лесни модели Овој тип патики е најсоодветен за жени чија витка фигура изгледа „правоаголно“, на пример Кејт Мидлтон, Ферен Котон, Џенифер Анистон.