Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

Author - boxmedia

„Адор голд“ е вашиот најдобар партнер во крунисувањето на најважните моменти во животот

„Адор голд“ останува вашиот најдобар партнер во крунисувањето на најважните моменти во животот. Кај нас ќе пронајдете прстени што ја отсликуваат вашата љубов и накит со кој ќе испратите моќни пораки, меѓу кои и најважната – ТЕ САКАМ! Погледнете само мал дел од парчињата што можете да ги најдете во продавниците на „Адор голд“ во ГТЦ и во Старата чаршија во Скопје, а не заборавајте да ја посетите и нивната веб-страница www.adorgold.mk


Три хит модели на патики за есен

Последните неколку модни сезони јасно покажаа дека е време да се каже збогум на тесните фармерки некое време. Дефинитивен тренд се широките пантолони, а таквите модели се претставени од бројни брендови во нивните најнови колекции. Сепак, панталоните со поширок крој бараат и промена на обувки, и овие три модели на патики ќе им стојат совршено!


Marella Stories: Моника Коцарева Ергич за модата, стилот и како да останеме свои а сепак во чекор со трендовите

Дамите што знаат како да бидат во чекор со трендовите, а сепак да останат свои, се извор на бескрајна модна инспирација. Оваа сезона, Marella ги споделува модните приказни токму на тие дами, започнувајќи со модната дизајнерка Моника Коцарева Ергич. Со неа разговаравме за модата и стилот, нејзиниот омилен моден тренд за претстојната сезона, како и од каде таа црпи модна инспирација. 1. Како моден дизајнер, модата не е само твоја пасија, туку и твоја професија. Од каде црпиш инспирација за твоите креации и...


„Адор голд“ е вашиот најдобар партнер во крунисувањето на најважните моменти во животот

Пандемијата ја запре планетата и многу нешта во секојдневниот живот запреа или целосно се сменија, но она што остана исто и недопрено е универзалната човекова потреба да љуби и да биде сакан.


MAC во парфимеријата FABUspot во East Gate

MAC е оригинален, модерен бренд, чија креативност, квалитет и уметност го направија водечки мејкап-бренд на глобално ниво. Застапен во повеќе од 120 земји во светот, сега и во најголемиот трговски центар кај нас. Тој ја слави различноста и индивиуалноста, наменет за сите возрасти, раси и полови. Пристапот уште од самиот почеток е шик и урбан. Во разноликиот асортиман може да пронајдете голем избор на мејкап-производи за сите типови и нијанси на кожа, односно широка палета на производи за очи, усни...


5 основни парчиња облека за секоја жена

Славниот Џорџо Армани не е некој што дава интервјуа, што ги прави неговите модни совети уште повредни.


„Манифест на секојдневниот херој“ – најновото од Робин Шарма во издание на ТРИ!

Уште еден наслов од светскиот гуру за позитивна мисла и лидерство, Робин Шарма – „Манифест на секојдневниот херој“ – денес пристигнува и на македонски јазик во издание на Издавачки центар ТРИ.


Драги мајки: носењето на бебето може да ви помогне во процесот на доење!

Согласно резултатите од студијата, може да се потврди дека користење носилка за време на бременоста ја зголемува веројатноста за доење во првите 6 месеци по породувањето.


За длабока хидратација на кожата – Vichy Mineral 89

Хијалуронската киселина е референција за хидратација и пополнување на кожата, а Vichy ја користи од природен извор, добиена со ферментација од пченица. Лесната гел-текстура дава моментална свежина и чувство на хидратација.


Негувајте ја вашата кожа и во текот на ладните есенски денови со Merz Special

За да биде доволно нахранета кожата пред да излезете од  удобноста на вашиот дом во ладните есенски утра, тука се крем-мусевите за лице од  Merz Spezial.