Новитети

Препорачано

Како да патувате, да се храните здраво и да се разгалувате (одвреме-навреме)

Автор: Сузан Бауерман, mr.sc., лиценциран нутриционист, CSSD, CSOWM, FAND – постар директор за Глобална едукација и обука за исхрана, Herbalife Nutrition Летото е период за да се опуштиме, да уживаме и да направиме пауза од секојдневните обврски. Во лето имаме и можност да посетиме блиски или далечни места каде што не сме биле. А, кога сме на одмор, не уживаме само во нови места, туку пробуваме и нови видови храна. Кој не би сакал да ги проба сите локални специјалитети...


Препорачано

Подгответе ја кожата за лето: 5 совети за здрава и сјајна кожа

Автор: Лора Шакон-Гарбато, Herbalife Nutrition Директор за глобална едукација за исхрана и лиценциран козметичар Летото може во голема мера да ѝ штети на кожата, па затоа таа може да изгледа уморно, да биде сува и со флеки. Важно е на кожата да ѝ обезбедиме поддршка преку урамнотежена исхрана, внес на витамини и голема количина вода, секојдневна употреба на крем со заштитен фактор и други мерки на претпазливост. Здравата кожа веднаш се препознава зашто едноставно зрачи. Поради оваа причина, ви даваме неколку...


Препорачано

Водич за здравје и исхрана за жени од сите возрасти

Автор: Сузан Бауерман, mr.sc., лиценциран нутриционист, CSSD, CSOWM, FAND – постар директор за Глобална едукација и обука за исхрана, Herbalife Nutrition Во адолесценцијата може да јадеме и не многу здрава храна, како на пр., брза храна, чипс или пица, без да размислуваме премногу за овие нездрави навики во исхраната, но како што старееме, исхраната станува сѐ поважна. Со текот на годините потребите во исхраната се менуваат и кај жените и кај мажите.


Препорачано

Драги мајки: носењето на бебето може да ви помогне во процесот на доење!

Согласно резултатите од студијата, може да се потврди дека користење носилка за време на бременоста ја зголемува веројатноста за доење во првите 6 месеци по породувањето.


5 начини како здраво да се справувате со стресот

Автор: Дејвид Хибер, dr.med., dr.sc., FACP, FASN – претседателна Herbalife Nutrition Институтот Веројатно познавате некој што се наоѓа во стресна ситуација. Можеби сте во моментови вие под стрес и се обидувате да се справите со него. Секој понекогаш е под стрес –тоа е природна реакција на мозокот и телото на предизвици и фактори на стрес. Заопшта добросостојба е важно да научиме како да се справуваме со стресот.Според годишниот извештај „Стресот во Америка“ што го објавува Американскатаасоцијација за психологија, парите и...


Со свесност во исхраната до здрав живот

Автор: Сузан Бауерман, постар директор, Глобална едукација и обука за исхрана, Herbalife Nutrition Живееме под стрес. Поминавме повеќе од две години во пандемија, а многумина од нассè уште работат од дома. Често се случува да повеќе јадеме за задоволство отколку за даги внесеме потребните хранливи материи – се смируваме со храна без хранлива вредностили јадеме нездрави ужини што ни се на неколку чекори од канцеларијата дома. Можеби е вкусно да изедеме големо пакетче чипс, тоа може дури и моментално да...


Како да патувате, да се храните здраво и да се разгалувате (одвреме-навреме)

Автор: Сузан Бауерман, mr.sc., лиценциран нутриционист, CSSD, CSOWM, FAND –постар директор за Глобална едукација и обука за исхрана, Herbalife Nutrition Летото е период за да се опуштиме, да уживаме и да направиме пауза одсекојдневните обврски. Во лето имаме и можност да посетиме блиски или далечниместа каде што не сме биле. А, кога сме на одмор, не уживаме само во нови места,туку пробуваме и нови видови храна. Кој не би сакал да ги проба сите локалниспецијалитети и да направи пауза од...


Само 5 утрински навики за поздрав и посреќен живот

Чаша вода и 10 минути лесно вежбање се едноставни активности што секој може да ги вклопи во својата рутина, а прават голема разлика. Обично како ќе го започнеме денот, таков и ќе ни биде. Сега голем дел од нас имаме повеќе време наутро и можеме да си го организираме животот за да бидеме поздрави и посреќни. Станете на десна нога со следниве едноставни совети! Гориво за денот пред нас Како што знаеме, појадокот е најважен оброк во денот. На телото му треба...


Сет Happy во кој ќе се чувствувате… среќно!

Happy сетот на бразилскиот премиум-бренд Caju Brasil е задоволство да се носи, без разлика дали сте на тренинг, патувате или дури едноставно одморате дома - тој секогаш ви овозможува исклучителна удобност. Покрај тоа, со овие парчиња можете да направите различни комбинации. Стилизирани во секое време! 😉 Сет Happy на бразилскиот премиум-бренд Cajubrasil е достапен во црна и корална нијанса. Џогер-тренерките, изработени од мек и лесен материјал, придонесуваат за поголема удобност и го прават идеален и за тренирање и за шетање, а...


Herline: Бренд што продолжува да внесува свежина на македонскиот пазар

Herline е македонски бренд кој постои веќе 2 години и кој продолжува да внесува свежина на македонскиот пазар. Карактеристични за овој бренд се костимите за капење како и athleisure парчињата облека што е воедно и светски тренд – хибриден спој на спортска и секојдневна формална облека соодветна за сите пригоди. Herline произведуваат облека за сите годишни времиња, како што се топлите ултрамодерни тренерки во трендовски бои, женски блузи за секојдневни комбинации, спротски сетови за вежбање, дизајнирани за функционалност и...


Уживање за целото семејство: Свет на релаксација, стил и удобност!

Во време на секојдневни стресови и напнатост, секому му треба малку релаксација и одмор. Natuzzi сонува за уште покомфорен свет, подобро речено, тоа е нивната пасија кон тоа Вие да се чувствувате подобро.Фотељите Re-Vive се дизајнирани да ги следат движењата на Вашето тело, да го поддржат додека се релаксира и ослободува од напнатоста преку напредната ергономска технологија.Механизмот е составен од преку 200 индивидуални компоненти кои овозможуваат непрекинато флуидно движење кон сите природни позиции на човековото тело.Re-Vive е фотеља која што со својата  удобност  не...