Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

Новитети

Водич за здравје и исхрана за жени од сите возрасти

Автор: Сузан Бауерман, mr.sc., лиценциран нутриционист, CSSD, CSOWM, FAND – постар директор за Глобална едукација и обука за исхрана, Herbalife Nutrition Во адолесценцијата може да јадеме и не многу здрава храна, како на пр., брза храна, чипс или пица, без да размислуваме премногу за овие нездрави навики во исхраната, но како што старееме, исхраната станува сѐ поважна. Со текот на годините потребите во исхраната се менуваат и кај жените и кај мажите.


Само 5 утрински навики за поздрав и посреќен живот

Чаша вода и 10 минути лесно вежбање се едноставни активности што секој може да ги вклопи во својата рутина, а прават голема разлика. Обично како ќе го започнеме денот, таков и ќе ни биде. Сега голем дел од нас имаме повеќе време наутро и можеме да си го организираме животот за да бидеме поздрави и посреќни. Станете на десна нога со следниве едноставни совети! Гориво за денот пред нас Како што знаеме, појадокот е најважен оброк во денот. На телото му треба...


Сет Happy во кој ќе се чувствувате… среќно!

Happy сетот на бразилскиот премиум-бренд Caju Brasil е задоволство да се носи, без разлика дали сте на тренинг, патувате или дури едноставно одморате дома - тој секогаш ви овозможува исклучителна удобност. Покрај тоа, со овие парчиња можете да направите различни комбинации. Стилизирани во секое време! 😉 Сет Happy на бразилскиот премиум-бренд Cajubrasil е достапен во црна и корална нијанса. Џогер-тренерките, изработени од мек и лесен материјал, придонесуваат за поголема удобност и го прават идеален и за тренирање и за шетање, а...


Herline: Бренд што продолжува да внесува свежина на македонскиот пазар

Herline е македонски бренд кој постои веќе 2 години и кој продолжува да внесува свежина на македонскиот пазар. Карактеристични за овој бренд се костимите за капење како и athleisure парчињата облека што е воедно и светски тренд – хибриден спој на спортска и секојдневна формална облека соодветна за сите пригоди. Herline произведуваат облека за сите годишни времиња, како што се топлите ултрамодерни тренерки во трендовски бои, женски блузи за секојдневни комбинации, спротски сетови за вежбање, дизајнирани за функционалност и...


Уживање за целото семејство: Свет на релаксација, стил и удобност!

Во време на секојдневни стресови и напнатост, секому му треба малку релаксација и одмор. Natuzzi сонува за уште покомфорен свет, подобро речено, тоа е нивната пасија кон тоа Вие да се чувствувате подобро.Фотељите Re-Vive се дизајнирани да ги следат движењата на Вашето тело, да го поддржат додека се релаксира и ослободува од напнатоста преку напредната ергономска технологија.Механизмот е составен од преку 200 индивидуални компоненти кои овозможуваат непрекинато флуидно движење кон сите природни позиции на човековото тело.Re-Vive е фотеља која што со својата  удобност  не...


Совети да изберете совршен подарок за вашиот елегантно пополнет маж

Секој маж може да стори неколку работи за да ги минимизира ефектите од својата прекумерна килажа, тврдат модните познавачи.Постојат неколку трикови помеѓу кои се носењето облека во вертикални линии или пак комбинирање слични бои.Колку помалку, толку подобро. Ова значи да не ги полните џебовите на пантолоните, јакната или кошулата со разни предмети, мобилни, кутии од цигари и слично, бидејќи секој од нив, допринесува визуелно да го зголемите обемот.Вертикални линии. Нежните и тенки вертикални линии на облеката ќе ви создадат вештачка виткост...


KVIN Jewelry & Watches ги задоволуваат вкусовите на сите вљубеници во накитот!

За кое парче и да се одлучите од асортиманот на KVIN Jewelry & Watches бидете сигурни дека луѓето околу вас ќе го забележат тоа  и ќе ве запаметат.Произведувајќи прекрасен златен и сребрен накит цели 30 години, уште од далечната 1992 година од вештите раце на еден занаетчија, денес KVIN Jewelry & Watches претставува синоним за накит кој го носеле и ќе го носат генерации. Секое парче накит е внимателно изработено и опфаќа најразлични стилови на вљубениците во накитот, од класична елеганција до модерна...


Подарок за здрав и блескав тен на лицето: гел за миење лице Effaclar и крем против несовршености на кожата Effaclar Duo (+).

Специјално создаден да се грижи за проблематичната кожа, склона на акни и несовршености, Effaclar Duo+ ги таргетира упорните воспалителни процеси и ги прочистува затнатите пори, кои видливо се намалуваат. Специјално создаден да се грижи за проблематичната кожа, склона кон акни и несовршености, притоа таргетирајќи ги упорните воспалителни процеси преку прочистување на затнатите пори и правејќи ги видливо помали.Нанесете на целото лице или тенок слој директно на воспалената област.Повторете 1-3 пати дневно за оптимална ефикасност.Гелот Еffaclar, пак, е наменет за нежно, но длабинско прочистување на мрсната...


Нови модели на Hisense инвертер клима-уреди

Имајќи ги предвид потребите на своите сегашни и идни потрошувачи, Hisense неодамна претстави два потполно нови модели на климатизери –  Energy SE Hi-Nano и Fresh Master Hi-Nano.  Двата модели се целосно приспособени на вашиот простор, потреби, проблеми и пред сè на вашиот паричник. Сепак, разумните цени што успешно ги постигнаа на пазарот во никој случај не го намалуваат нивниот целокупен квалитет. Овие климатизери се дизајнирани да ви овозможат најдобро можно корисничко искуство што ќе ги надмине вашите очекувања, дури и кога вложувате значително помала...


Облечете го својот дом во ново „руво”

Обработката на подните, ѕидните и таванските површини со декоративен ефект со изглед на цемент е сè побарана меѓу архитектите.Може да се „облечат" подовите, ѕидовите, таванот, како и мебелот во екстериерот и во ентериерот.Завршната обработка, со изглед на цемент, е отпорна на надворешните временски влијанија, па се користи и во екстериерот за обложување пултови, шанкови, столови и за подови на терасите и на балконите.Исто така е погодна за патеките во дворовите и за подните површини на базените. Во внатрешните простории...