Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

Новитети

НОВА dm дрогерија во EAST GATE MALL во Скопје!

На 11 ноември, dm ја продолжи својата експанзија на домашниот пазар со отворање на дрогерија во East Gate Mall, вкупно 21. на македонскиот пазар.Дрогериите на dm со својот асортиман на повеќе од 14.500 производи за нега и убавина, производи за нега на мажи и бебиња, природна козметика, органска храна и додатоци во исхрана, како производи за хигиена во домот и нега на алишта сѐ вистинскиот избор за пазарување сѐ на едно место. Добро познатите dm марки – Balea, alverde, dmBio, babylove, Denkmit и сите други, гарантираат идентичен квалитет...


За длабока хидратација на кожата – Vichy Mineral 89

Oсвен длабинска хидратација, дневниот засилувач Vichy Mineral 89 ќе ѝ овозможи на кожата и интензивно зајакнување на нејзината бариерна функција, бидејќи таа е клучен параметар за нејзината отпорност.Докажано ја зајакнува бариерната функција на кожата: ја зајакнува атхезијата на корнеоцитите и формира заштитна мрежа (матрица) на кожата. По четири недели, изразени се: пополнетост на кожата, измазнетост на кожата и посјаен, здрав изглед на тенот.Сите овие докажани ефекти се драгоцени за нашата кожа, забележуваме обнова, мекост и, генерално, поздрава и поисполнета кожа.Хијалуронската киселина...


Негувајте ја вашата кожа и во текот на ладните есенски денови со Merz Special

За да биде доволно нахранета кожата пред да излезете од  удобноста на вашиот дом во ладните есенски утра, тука се крем-мусевите за лице од  Merz Spezial.Тоа не се само обични крем-мусеви за лице, бидејќи благодарение на својата пенаста структура, активните супстанции влегуваат подлабоко во кожата и со тоа ја хранат и даваат подобри резултати во однос на другите кремови.Креаторите на оваа посебна формула создаваат активни состојки, кои навлегуваат, се впиваат и ја регенерираат кожата.Иновативна формулација на крем-мусевите за лице...


Како да ги изберете правилните патики според структурата на вашето тело?

Стилистката Сузи Хаслер ги откри најдобрите патики што одговараат на сечија градба на телото, објаснувајќи дека вистинските обувки можат да помогнат да се создаде илузија за посакувана, избалансирана форма на тело. Тесни и лесни модели Овој тип патики е најсоодветен за жени чија витка фигура изгледа „правоаголно“, на пример Кејт Мидлтон, Ферен Котон, Џенифер Анистон.


„Адор голд“ е вашиот најдобар партнер во крунисувањето на најважните моменти во животот

„Адор голд“ останува вашиот најдобар партнер во крунисувањето на најважните моменти во животот. Кај нас ќе пронајдете прстени што ја отсликуваат вашата љубов и накит со кој ќе испратите моќни пораки, меѓу кои и најважната – ТЕ САКАМ! Погледнете само мал дел од парчињата што можете да ги најдете во продавниците на „Адор голд“ во ГТЦ и во Старата чаршија во Скопје, а не заборавајте да ја посетите и нивната веб-страница www.adorgold.mk


Три хит модели на патики за есен

Последните неколку модни сезони јасно покажаа дека е време да се каже збогум на тесните фармерки некое време. Дефинитивен тренд се широките пантолони, а таквите модели се претставени од бројни брендови во нивните најнови колекции. Сепак, панталоните со поширок крој бараат и промена на обувки, и овие три модели на патики ќе им стојат совршено!


Marella Stories: Моника Коцарева Ергич за модата, стилот и како да останеме свои а сепак во чекор со трендовите

Дамите што знаат како да бидат во чекор со трендовите, а сепак да останат свои, се извор на бескрајна модна инспирација. Оваа сезона, Marella ги споделува модните приказни токму на тие дами, започнувајќи со модната дизајнерка Моника Коцарева Ергич. Со неа разговаравме за модата и стилот, нејзиниот омилен моден тренд за претстојната сезона, како и од каде таа црпи модна инспирација. 1. Како моден дизајнер, модата не е само твоја пасија, туку и твоја професија. Од каде црпиш инспирација за твоите креации и...


„Адор голд“ е вашиот најдобар партнер во крунисувањето на најважните моменти во животот

Пандемијата ја запре планетата и многу нешта во секојдневниот живот запреа или целосно се сменија, но она што остана исто и недопрено е универзалната човекова потреба да љуби и да биде сакан.


MAC во парфимеријата FABUspot во East Gate

MAC е оригинален, модерен бренд, чија креативност, квалитет и уметност го направија водечки мејкап-бренд на глобално ниво. Застапен во повеќе од 120 земји во светот, сега и во најголемиот трговски центар кај нас. Тој ја слави различноста и индивиуалноста, наменет за сите возрасти, раси и полови. Пристапот уште од самиот почеток е шик и урбан. Во разноликиот асортиман може да пронајдете голем избор на мејкап-производи за сите типови и нијанси на кожа, односно широка палета на производи за очи, усни...


5 основни парчиња облека за секоја жена

Славниот Џорџо Армани не е некој што дава интервјуа, што ги прави неговите модни совети уште повредни.