Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

Три хит модели на патики за есен

Три хит модели на патики за есен

Последните неколку модни сезони јасно покажаа дека е време да се каже збогум на тесните фармерки некое време. Дефинитивен тренд се широките пантолони, а таквите модели се претставени од бројни брендови во нивните најнови колекции.

Сепак, панталоните со поширок крој бараат и промена на обувки, и овие три модели на патики ќе им стојат совршено!

Платнени патики

Класичните модели на патики, како и вечните старки, многу често излегуваат под широките пантолони. Се прашувате зошто? Бидејќи патиките од платно датираат од 90-тите години, од времето кога владееја и моделите на панталони со широки ногавици, овие два модели совршено се надополнуваат. Комбинацијата ќе биде многу тренди ако се одлучите за високи модели на патики, но и за оние модели со подебел ѓон. Имено, токму таквите патики се одлични ако вашите панталони се малку подолги.

Бели ретро-патики

Класичните бели патики се секогаш добар избор, дури и под широки пантолони. Комбинацијата на светли патики и пантолони во светла нијанса, како валкана бела, е особено ефикасна. Крајниот резултат ќе биде неверојатно шик. Покрај белите, „испрани“ панталони, светлосините модели, исто така, одлично ќе одговараат на ретро-патики.

Спортски патики

Ниту еден модел на патики оваа есен не е толку популарен кај инфлуенсерите на Инстаграм, како модел на спортски, малку мажествени патики, а љубителите на модата најчесто посегнуваат по сивите модели или оние со сиви детали. Изгледаат одлично со пантолони со широки ногавици, бидејќи на целата комбинација ѝ даваат модерен и спортски изглед во исто време. Покрај тоа, ако изберете многу тренди кожени широки панталони во светли бои, оваа комбинација на облека ќе добие елегантен допир.

Share this post