Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

WHAT'S NEW?

Веднаш исфрлете ги овие 5 работи од домот!

Според фенг шуи, одредени предмети можат да повикаат беда и несреќа. Чувањето на овие предмети во домот може негативно да се одрази на протокот на енергијата во домот, внесувајќи немир и караници во животот.Ако сакате да привлечете среќа, благосостојба и радост, веднаш исфрлете ги овие предмети од дома...1. Огледало спроти креветотПостои верување според кое, огледалото спроти креветот за спиење привлекува неповолни влијанија кои ќе се одразат на врската или бракот. Огледалата не се забранети, но најдобро е да одберете...


Најнова генерација фрижидери кои не им го менуваат автентичниот мирис на намирниците

Фрижидерите Samsung RF65A967ESR / EO се одликуваат со Cool Select zone + и обезбедуваат супериорна флексибилност во складирањето на храна за сè да остане свежо. Тројниот систем за ладење и технологијата која овозможува флексибилна температура ја одржува храната свежа подолг временски период. Вашето омилено овошје или зеленчук ќе останат свежи и по неколку дена. Овој иновативен Samsung уред нуди феноменално решение, со Power Cool и Power Freeze опција и само еден клик имате дополнителен простор за замрзнување. Ова го прави овој уред омилен избор оние на кои за одредени настани родендени,...


Совети за правилно работење на компјутер

Со развојот на технологијата во последниве години, употребата на компјутери станува сè поосновна навика на нашите животи. Затоа, мора да бидеме внимателни и да примениме одредени тактики со цел да избегнеме сериозни ефекти што ќе создадат проблеми во нашето тело. Правилно држење на релотоЛолената треба да бидат свиткани на 90 степени, нозете на подот, а грбот да биде совршено исправен. Правилно поставување на компјутеротБи било добро да бидете на растојание од компјутерот и екранот колку што е должината на вашата рака. Ниво...


Најдобар паметен мобилен телефон – Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G е паметниот телефон што победи во категоријата „најдобар паметен телефон" на Global Mobile Awards (GLOMO Awards), одржани во текот на Mobile World Congress 2021 (MWC 2021). Годишните GLOMO-награди претставуваат признание за вредностите на хардверот, софтверот и на услугите, кои ширум светот поттикнуваат на иновативност во индустријата на мобилни уреди. Паметниот телефон кој, покрај професионална камера и премиум-карактеристики, има и интелигентен екран, е вистинскиот избор за корисниците што сакаат да прават убави и детални фотографии. Тој е воедно првиот уред од серијата...


2 иновации што ќе ви го сменат погледот на светот

Во чекор со хајтек-иновациите, и ги претставуваме чудата на технологијата кои, дефинитивно, ќе го сменат вашиот поглед на свет. ПАМЕТЕН КУФЕР Тимот на компанијата Travelmate Robotics осмисли неверојатна технолошка сензација – куфер на тркалца што ве следи во чекор. Станува збор за куфер со модерен дизајн, кој во себе има градено систем за следење, сензори за полесно движење и заобиколување пречки, како и вага – за да знаете колку тежи вашиот багаж. Се произведува во шест бои, а цената на овој совршен гаџет...


Запознајте се со меките коцки MODU за активна игра

Пред нас се зимските ладни денови, но за среќа постојат многу креативни игри во кои децата уживаат дури и кога најголем дел од времето го поминуваат дома.Со МODU меките коцки, изработени од еколошки материјал, детската игра може да стане уште покреативна и интересна.Како да се направи добар избор на играчка?детето покажува интерес за играчкатаиграчката нема остри рабови, оштетувања, ситни делчиња, штетни боиго поттикнува детето на активностја поттикнува нивната фантазија и креативностКако MODU помага во развојот на вашето дете?MODU го поттикнува развојот на детето благодарение...


Како да изберете соодветни чевли за вашите деца?

Стапалата се многу важни затоа што овозможуваат движење, без кое е тешко да се замисли нормален живот. Тие се исклучително сложени, со голем број коски, зглобови, мускули и лигаменти, поврзани во многу чувствителен механизам. Затоа треба да изберете чевли за мали деца со посебна грижа – до три години, во кои мускулите и лигаментите, како и терморегулаторниот систем не се целосно формирани. Зглобовите на нозете треба да имаат цврста поддршка во длабоки чевли – за да бидат стабилни, што...


Нова ексклузивна продавница за деца од 0-14 години!

Родителите отсега па натаму ќе можат да најдат се’ што им е потребно за нивните најмили во новата ексклузивна продавница за деца од 0-14 години Baby Center! Нивната цел е да ги поттикнат потенцијалите и да го охрабрат креативниот и здрав развој на децата. Обезбедуваат целосни услуги, нудат одлични совети и сеопфатен избор на квалитетни и безбедни производи со желба да овозможат среќно, безбедно и разиграно детство.Во Baby Center има голем избор на креативни и квалитетни производи за бебиња и деца до...


За најнежната кожа – најнежните марамчиња

WaterWipes се единствените марамчиња што безбедно може да ги користите доколку вашето дете има егзема или атопичен дерматитис. Создадени се од Едвард, татко кој никако не можел да најде соодветни марамчиња за неговата ќерка која имала сериозен пеленски осип. Сите марамчиња кои ги користел имале хемикалии кои не само што сами по себе се штетни за кожата, туку и црвенилото го прават полошо.Одобрени од National Eczema Association of America, Allergy UK, National Eczema Association of Australia, Association Française pour la Prévention...


Кликај безбедно…” продолжува и во учебната 2021/2022 година

Едукативната програма за деца – „Интернетот не e само игра. Кликај безбедно” на А1 Македонија продолжува и во учебната 2021/2022 година.Ова е петти циклус на програмата, кој оваа година е предвидено да опфати повеќе од 10 основни училишта во Скопје и целата земја, започна денеска во О.О.У. „Коле Неделковски“ во општина Центар за учениците од 4-то одделение.Партнери на проектот и оваа година се Министерството за образование и наука на Република Северна Македонија, Бирото за развој на образованието, како и менаџментот...