Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

Author - uiz

Водич за здравје и исхрана за жени од сите возрасти

Автор: Сузан Бауерман, mr.sc., лиценциран нутриционист, CSSD, CSOWM, FAND – постар директор за Глобална едукација и обука за исхрана, Herbalife Nutrition Во адолесценцијата може да јадеме и не многу здрава храна, како на пр., брза храна, чипс или пица, без да размислуваме премногу за овие нездрави навики во исхраната, но како што старееме, исхраната станува сѐ поважна. Со текот на годините потребите во исхраната се менуваат и кај жените и кај мажите.


Само 5 утрински навики за поздрав и посреќен живот

Чаша вода и 10 минути лесно вежбање се едноставни активности што секој може да ги вклопи во својата рутина, а прават голема разлика. Обично како ќе го започнеме денот, таков и ќе ни биде. Сега голем дел од нас имаме повеќе време наутро и можеме да си го организираме животот за да бидеме поздрави и посреќни. Станете на десна нога со следниве едноставни совети! Гориво за денот пред нас Како што знаеме, појадокот е најважен оброк во денот. На телото му треба...


Сет Happy во кој ќе се чувствувате… среќно!

Happy сетот на бразилскиот премиум-бренд Caju Brasil е задоволство да се носи, без разлика дали сте на тренинг, патувате или дури едноставно одморате дома - тој секогаш ви овозможува исклучителна удобност. Покрај тоа, со овие парчиња можете да направите различни комбинации. Стилизирани во секое време! 😉 Сет Happy на бразилскиот премиум-бренд Cajubrasil е достапен во црна и корална нијанса. Џогер-тренерките, изработени од мек и лесен материјал, придонесуваат за поголема удобност и го прават идеален и за тренирање и за шетање, а...


Herline: Бренд што продолжува да внесува свежина на македонскиот пазар

Herline е македонски бренд кој постои веќе 2 години и кој продолжува да внесува свежина на македонскиот пазар. Карактеристични за овој бренд се костимите за капење како и athleisure парчињата облека што е воедно и светски тренд – хибриден спој на спортска и секојдневна формална облека соодветна за сите пригоди. Herline произведуваат облека за сите годишни времиња, како што се топлите ултрамодерни тренерки во трендовски бои, женски блузи за секојдневни комбинации, спротски сетови за вежбање, дизајнирани за функционалност и...