Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

5 основни парчиња облека за секоја жена

5 основни парчиња облека за секоја жена

Славниот Џорџо Армани не е некој што дава интервјуа, што ги прави неговите модни совети уште повредни.

 
Капсулната колекција „Ајкон“, која произлегува од неговата втора линија „Емпорио Армани“, ни пристигна оваа есен и потврди дека класиката е единствената сигурна вредност во модата.
Далеку од модните писти и трендовите, тоа е гардероба во форма на совршено скроени безвременски парчиња кои го комбинираат минимализмот на италијанскиот бренд и урбаниот дух, а создадена е и за мажи и за жени.
 
Оваа линија ги вклучува сите шик и модерни основни работи неопходни за секојдневниот живот, како што се удобни панталони, долги палта, јакни и сакоа од кожа, женски блузи, памучни маици, меки џемпери: сето тоа во префинети бои карактеристични за брендот.

Затоа, еве ги петте основни парчиња во женската гардероба, според Џорџо Армани:

1 „Јакната е составен елемент на секоја гардероба за мене. Тоа е сестрано парче за кое замислував дека е опуштено, удобно и нималку ограничувачко. Неструктурираните јакни што ги развив во 1980-тите за мажи и жени ми станаа мојот заштитен знак, а се’ преостанато се чинеше дека произлезе од ова едно парче што постојано го пресоздавам.“

2 Класични панталони

3 Едноставни маици

4 Женски блузи

5 Долго сако

Сподели ја објавата