Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

Author - boxmedia

2 иновации што ќе ви го сменат погледот на светот

Во чекор со хајтек-иновациите, и ги претставуваме чудата на технологијата кои, дефинитивно, ќе го сменат вашиот поглед на свет. ПАМЕТЕН КУФЕР Тимот на компанијата Travelmate Robotics осмисли неверојатна технолошка сензација – куфер на тркалца што ве следи во чекор. Станува збор за куфер со модерен дизајн, кој во себе има градено систем за следење, сензори за полесно движење и заобиколување пречки, како и вага – за да знаете колку тежи вашиот багаж. Се произведува во шест бои, а цената на овој совршен гаџет...


Запознајте се со меките коцки MODU за активна игра

Пред нас се зимските ладни денови, но за среќа постојат многу креативни игри во кои децата уживаат дури и кога најголем дел од времето го поминуваат дома.Со МODU меките коцки, изработени од еколошки материјал, детската игра може да стане уште покреативна и интересна.Како да се направи добар избор на играчка?детето покажува интерес за играчкатаиграчката нема остри рабови, оштетувања, ситни делчиња, штетни боиго поттикнува детето на активностја поттикнува нивната фантазија и креативностКако MODU помага во развојот на вашето дете?MODU го поттикнува развојот на детето благодарение...


Како да изберете соодветни чевли за вашите деца?

Стапалата се многу важни затоа што овозможуваат движење, без кое е тешко да се замисли нормален живот. Тие се исклучително сложени, со голем број коски, зглобови, мускули и лигаменти, поврзани во многу чувствителен механизам. Затоа треба да изберете чевли за мали деца со посебна грижа – до три години, во кои мускулите и лигаментите, како и терморегулаторниот систем не се целосно формирани. Зглобовите на нозете треба да имаат цврста поддршка во длабоки чевли – за да бидат стабилни, што...


Нова ексклузивна продавница за деца од 0-14 години!

Родителите отсега па натаму ќе можат да најдат се’ што им е потребно за нивните најмили во новата ексклузивна продавница за деца од 0-14 години Baby Center! Нивната цел е да ги поттикнат потенцијалите и да го охрабрат креативниот и здрав развој на децата. Обезбедуваат целосни услуги, нудат одлични совети и сеопфатен избор на квалитетни и безбедни производи со желба да овозможат среќно, безбедно и разиграно детство.Во Baby Center има голем избор на креативни и квалитетни производи за бебиња и деца до...


За најнежната кожа – најнежните марамчиња

WaterWipes се единствените марамчиња што безбедно може да ги користите доколку вашето дете има егзема или атопичен дерматитис. Создадени се од Едвард, татко кој никако не можел да најде соодветни марамчиња за неговата ќерка која имала сериозен пеленски осип. Сите марамчиња кои ги користел имале хемикалии кои не само што сами по себе се штетни за кожата, туку и црвенилото го прават полошо.Одобрени од National Eczema Association of America, Allergy UK, National Eczema Association of Australia, Association Française pour la Prévention...


Кликај безбедно…” продолжува и во учебната 2021/2022 година

Едукативната програма за деца – „Интернетот не e само игра. Кликај безбедно” на А1 Македонија продолжува и во учебната 2021/2022 година.Ова е петти циклус на програмата, кој оваа година е предвидено да опфати повеќе од 10 основни училишта во Скопје и целата земја, започна денеска во О.О.У. „Коле Неделковски“ во општина Центар за учениците од 4-то одделение.Партнери на проектот и оваа година се Министерството за образование и наука на Република Северна Македонија, Бирото за развој на образованието, како и менаџментот...


Греби за еко-скутер, вози BMW 1

Државна лотарија со задоволство најавува уште една, возбудлива, игра што нуди можност за осојување паричен бонус, а во игра се и две атрактивни возила BMW X1. Се учествува со недобитни инстант лозови „Еко скутер“, преку веб-страната ‒ www.loto.mk.Со бонус играта „Заврти екоскутер тркало“ сите недобитни инстант лозови од серијата под име „Еко скутер“ добиваат втора шанса за добивка. Право за учество во бонус играта има секое полнолетно лице коешто преку веб-страната www.loto.mk ќе регистрира недобитен инстант лоз „Еко скутер“.Чекорите за регистрирање недобитен инстант лоз се...


Иднината не можеме да ја предвидиме, но можеме да ја планираме!

УНИБанка АД Скопје со цел задоволување на потребите и желбите на своите клиенти започнувајќи од 01.10.2021г. за сите кредитни картички и дозволени пречекорувања по дебитни картички во соработка со Кроациа Осигурување – Живот АД Скопје овозможи осигурително покритие за вредност 50.000 денари. Со оваа нова дополнителна вредност и поволност аплицирањето за кредитна картичка или дозволено пречекорување ќе биде со дополнителна вредност – осигурување на живот!Со тоа УНИБ банка на своите постоечки и идни клиенти им овозможува поголемо спокојство во годините...


Винаријата „Сковин група“ продолжува една уникатна приказна со создавање на врвни вина

Винарија „Сковин група“ располага со 600 хектари на лозови насади, а оваа година бербата ја почна со Chardonnay од кое се очекува доста квалитетно вино.Оваа винарија, која датира од 1979 година и е првенец во производство на домашно вино од Скопскиот вински регион, денес располага со капацитет од 17 милиони литри вино, кое се пласира на домашниот и неколку интернационални пазари. Винаријата „Сковин група“ продолжува една уникатна приказна со создавање на врвни вина, почитување на традицијата и негување на љубовта кон виното. Со новата...


Безвременско патување со „Божиновски часовници и накит“

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „петата авенија“, благодарение на новиот бутик салон на „Божиновски часовници и накит“, кој блесна со својот нов уникатен, свеж и луксузен изглед, подарувајќи му на Скопје место за патувачи и сонувачи на ниво на светските метрополи.„Новиот бутик салон со својата отвореност кон пешачката патека е концепиран на тој начин да биде целосно компактен со опкружувањето, на тој начин збогатувајќи го централното јадро на Скопје со амбиент кој што доликува на светските метрополи“,...