Само овој викенд: Купете капут, добијте уште 1 бесплатно! Попустот се пресметува автоматски во кошничка.

Новитети

Греби за еко-скутер, вози BMW 1

Државна лотарија со задоволство најавува уште една, возбудлива, игра што нуди можност за осојување паричен бонус, а во игра се и две атрактивни возила BMW X1. Се учествува со недобитни инстант лозови „Еко скутер“, преку веб-страната ‒ www.loto.mk.Со бонус играта „Заврти екоскутер тркало“ сите недобитни инстант лозови од серијата под име „Еко скутер“ добиваат втора шанса за добивка. Право за учество во бонус играта има секое полнолетно лице коешто преку веб-страната www.loto.mk ќе регистрира недобитен инстант лоз „Еко скутер“.Чекорите за регистрирање недобитен инстант лоз се...


Иднината не можеме да ја предвидиме, но можеме да ја планираме!

УНИБанка АД Скопје со цел задоволување на потребите и желбите на своите клиенти започнувајќи од 01.10.2021г. за сите кредитни картички и дозволени пречекорувања по дебитни картички во соработка со Кроациа Осигурување – Живот АД Скопје овозможи осигурително покритие за вредност 50.000 денари. Со оваа нова дополнителна вредност и поволност аплицирањето за кредитна картичка или дозволено пречекорување ќе биде со дополнителна вредност – осигурување на живот!Со тоа УНИБ банка на своите постоечки и идни клиенти им овозможува поголемо спокојство во годините...


Винаријата „Сковин група“ продолжува една уникатна приказна со создавање на врвни вина

Винарија „Сковин група“ располага со 600 хектари на лозови насади, а оваа година бербата ја почна со Chardonnay од кое се очекува доста квалитетно вино.Оваа винарија, која датира од 1979 година и е првенец во производство на домашно вино од Скопскиот вински регион, денес располага со капацитет од 17 милиони литри вино, кое се пласира на домашниот и неколку интернационални пазари. Винаријата „Сковин група“ продолжува една уникатна приказна со создавање на врвни вина, почитување на традицијата и негување на љубовта кон виното. Со новата...


Безвременско патување со „Божиновски часовници и накит“

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „петата авенија“, благодарение на новиот бутик салон на „Божиновски часовници и накит“, кој блесна со својот нов уникатен, свеж и луксузен изглед, подарувајќи му на Скопје место за патувачи и сонувачи на ниво на светските метрополи.„Новиот бутик салон со својата отвореност кон пешачката патека е концепиран на тој начин да биде целосно компактен со опкружувањето, на тој начин збогатувајќи го централното јадро на Скопје со амбиент кој што доликува на светските метрополи“,...


Дочекајте ја зимата подготвени и со силен имунитет: Есенска промоција на Jamieson

Засилете го вашиот имунитет со Jamieson Vitamins –  канадски бренд за витамини со 100-годишна традиција и доверба кај купувачите ширум светот. Не е тајна дека Jamieson ја сметаат за најдоверлива компанија за витамини, минерали и додатоци во индустријата.Една од главните причини за таа пофалба е фокусот на чисти и квалитетни состојки и затоа го има 360 Pure Promise клиентите и потрошувачите. За дополнително да ја зајакне оваа посветеност на квалитетот и чистотата, Jamieson е сертифициранa за TRU-ID!Оваа есен, во аптеките на Еурофарм ви нудиме промоција на Jamieson производите за целото семејство.Дочекајте ја зимата...


Секоја супа на „Подравка“ е создадена и произведена од срце

Повеќе од 60 години, „Подравка“ им нуди на своите потрошувачи највкусни супи, и само најквалитетните и внимателно избрани состојки станаа дел од широката палета на супи на „Подравка“.Тајната е што секоја супа на „Подравка“ е создадена и произведена со срце, дел е од животот на своите потрошувачи и ја ужива нивната доверба. Вкусот на вистинска домашна супа, семејните собири околу трпезата, топлата и блиска атмосфера и денеска се синоними за супите на „Подравка“.Со над 80 вкусови на супи кои се продаваат...


Како може да се ублажи сколиоза?

На нашите прашања одговараше Александар Димитровски, физиотерапевт во центарот за физиотерапија „Кинезика“.Зошто доаѓа до појава на сколиоза?Причината за појава на сколиоза е пред сè од генетски карактер, детето со сколиоза во најголем број од случаите има идентична форма на ‘рбетот како едниот од родителите, но понекогаш сколиозата може да се појави и подоцна, во текот на растот на детето, како последица на некое заболување на ‘рбетниот столб или друга патологија во таа област. Секако, новото време, технолошкиот развој, намалената физичка...


Сè на едно место за здравјето на вашата кожа во Центарот за естетска дерматологија при клиничката болница „Жан Митрев

Центарот за естетска дерматологија при клиничката болницa Жан Митрев е сеопфатен медицински и козметичко-дерматолошки оддел кој нуди целосен спектар на медицинска и хируршка нега, како и естетско подобрување.Квалитетот и професионалниот пристап се нивниот приоритетОвде секој третман е персонализиран и по мерка на  пациентите, а приватноста загарантирана. Ги применуваат светските трендови во пракса и користат докажани брендови на препарати.  Нивна главна цел е задржување на природниот изглед при разубавувањето, но исто така и промовирање на здрав живот и подобрување на севкупната...


ПРОПОЛИС – природен антисептик и одлична заштита од коронавирусот

Прополисот традиционално се користел преку 5.000 години. Историските записи покажуваат дека прополисот бил ценет производ во исхраната и медицината на старите народи и го сметале за дар од бога.Propomint спрејот за возрасни содржи екстракт од прополис. Прополис е производ на пчелите со кој ја обложуваат внатрешноста на кошницата за да го заштитат и сочуваат здравјето на пчелите.Како спреј е едноставен за употреба, со помош на распрскувачот, може директно да се нанесе во устата и  на грлото. Поради содржината на ментол, Propomint...


Xerjoff – Спој на екстраваганција и слобода во шишенце!

Колекциите Shooting Stars, 17/17 Stone Label, Oud Stars, Join The Club, 1861, „V“, Coffe Break го отсликуваат спојот на луксузот и богатото, совемениот начин на живот.Брендот го карактеризираат долготрајни мириси кои освојуваат на секој чекор, креирани од најквалитетните компоненти. Спојот на екстраваганција и слобода во шишенце кои секогаш ќе сакате да ги задржите како драг спомен во вашиот дом.Тешко е да се одбере еден фаворит помеѓу сите овие прекрасни мирисни композиции. Поради тоа, ви претставуваме неколку од нив.La Capitale е посветен на...